Dziewięć eksplozji miłości Jezusa podczas Swego Wcielenia

Z Pism Sługi Bożej Luizy Piccarrety:

Odprawiałam medytacje, a ponieważ dzisiaj był czas rozpoczęcia Nowenny Dzieciątka Jezus, myślałam o dziewięciu eksplozjach Jego Poczęcia, o których Jezus opowiedział mi tak czule, i które zapisane są w pierwszym Tomie. Odczuwałam głęboką niechęć na myśl, że mam przypomnieć o tym Spowiednikowi, ponieważ czytając ten tekst, powiedział mi, że chciałby przeczytać go publicznie w naszej kaplicy.

Teraz, gdy o tym myślałam, moje maleńkie Dzieciątko Jezus pojawiło się na moich rękach, taki malusieńki, i pieszcząc mnie Swoimi rączkami, powiedziało do mnie: „Jakże piękna jest Moja mała córeczka! Jakże piękna! Jak bardzo mam ci dziękować za to, że Mnie połuchałaś!”

A ja: „Moja Miłości, co też Ty mówisz?  To jestem ja, która powinnam dziękować Ci za to, że ze mną rozmawiałeś, i że dałeś mi, z tak wielką miłością, jako mój własny nauczyciel, tak wiele lekcji, których nie byłam godna.”

A Jezus: „Ach, córko Moja! Do jak wielu chcę mówić, a oni Mnie nie słuchają, zmuszają Mnie do milczenia i gaszą Moje płomienie. Tak więc powinniśmy dziękować sobie wzajemnie, ty powinnaś Mi dziękować, a Ja tobie. A właściwie, to dlaczego chcesz oponować przeciwko czytaniu dziewięciu eksplozji? Ach, ty nie wiesz ile życia, ile miłości i ile łask one w sobie zawierają! Musisz wiedzieć, że Moje Słowo jest twórcze i opisując ci dziewięć eksplozji Miłości Mojego Wcielenia, nie tylko wznawiałem Moją Miłość, jaką zawarłem podczas Wcielenia Samego Siebie, ale i tworzyłem nową Miłość, po to, aby zalać stworzenia i je zdobyć, żeby chciały Mi się oddać.

Tymi dziewięcioma eksplozjami Mojej Miłości, które ci ukazałem z tak czułą miłością i prostotą, dałem wstęp do wielu lekcji, jakie miałem ci dać o Moim Bożym Fiat, w celu uformowania Jego Królestwa. A teraz, gdy są czytane, Moja Miłość jest wznawiana i zwielokrotniana. Czyż nie chcesz, żeby Moja Miłość, będąc zwielokrotnianą, wypłynęła na zewnątrz i przepełniła inne serca, ażeby jako wprowadzenie, mogły one przysposobić się do lekcji o Mojej Woli, czyniąc Ją poznaną i królującą?”

A ja: „Moje drogie Dziecko, myślę, że wielu mówiło o Twoim Wcieleniu.”

A Jezus: Tak, tak, mówili, ale nie były to słowa zaczerpnięte z wybrzeża morza Mojej Miłości, tak więc były to słowa, które nie miały ani czułości, ani pełni życia. Natomiast tych kilka słów, jakie powiedziałem tobie, wypowiedziałem je z wnętrza życia źródła Mojej Miłości, i zawierają taką żywotność, nieodpartą siłę i czułość, że tylko umarli nie poczują litości do Mnie, małej Dzieciny, która cierpiała tyle bólu już w łonie Niebieskiej Mamy.” (16 grudnia 1928)

Nowenna Bożego Narodzenia 

Nowenna Bożego NarodzeniaBoże Narodzenie przygotowane i opowiedziane przez Luizę Piccarretę” to dziewięć eksplozji Miłości Jezusa w łonie Swej Matki wyrażonych w Nowennie przygotowującej do święta Bożego Narodzenia.

Nowenna ukazuje niezgłębioną Miłość i niezgłębione cierpienia Naszego błogosławionego Pana Jezusa Chrystusa, z miłości dla nas i dla zbawienia dusz.

16 grudnia możemy rozpocząć odmawianie tej nowenny, aby towarzyszyć Jezusowi w okresie dziewięciu miesięcy, podczas których przebywał w łonie Swej Matki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.