Dziewięć eksplozji miłości Jezusa podczas Swego Wcielenia

Z Pism Sługi Bożej Luizy Piccarrety:

Byłam pogrążona w kontemplacji, a ponieważ dzisiaj był czas rozpoczęcia Nowenny do Dzieciątka Jezus, rozmyślałam o dziewięciu eksplozjach Jego Poczęcia, o których Jezus opowiedział mi tak czule i które zapisane są w pierwszym Tomie pamiętnika. Odczuwałam głęboką niechęć na myśl, że mam przypomnieć o tym Spowiednikowi, ponieważ czytając ten tekst, powiedział mi, że chciałby przeczytać go publicznie w naszej kaplicy.

Teraz, gdy o tym myślałam, moje maleńkie Dzieciątko Jezus, takie malusieńkie pojawiło się na moich ramionach i głaszcząc mnie Swoimi rączkami, powiedziało do mnie: „Jakże piękna jest Moja mała córeczka! Jakże piękna! Jak bardzo powinienem ci dziękować za to, że Mnie połuchałaś!”

A ja: „Miłości moja, co też Ty mówisz?  To ja jestem tą, która powinna Ci dziękować za to, że ze mną rozmawiałeś i za to, że będąc moim nauczycielem, z tak wielką miłością, dałeś mi tak wiele lekcji, których nie byłam godna.”

A Jezus: „Ach, córko moja! Do jak wielu chcę mówić, a oni Mnie nie słuchają, zmuszają Mnie do milczenia i gaszą Moje płomienie. Tak więc powinniśmy dziękować sobie nawzajem, ty powinnaś dziękować Mi, a Ja tobie. A właściwie, to dlaczego chcesz się sprzeciwiać czytaniu dziewięciu eksplozji? Ach, ty nie wiesz ile życia, ile miłości i ile łask one w sobie zawierają! Musisz wiedzieć, że Moje Słowo jest twórcze i opisując ci dziewięć eksplozji Miłości Mojego Wcielenia, nie tylko wznawiałem Moją Miłość, jaką zawarłem podczas Mojego Wcielenia, ale tworzyłem również nową Miłość, po to, aby zalać stworzenia i je zdobyć, ażeby chciały Mi się oddać.

Tymi dziewięcioma eksplozjami Mojej Miłości, które z tak czułą miłością i prostotą ci ukazałem, dałem wstęp do wielu lekcji, jakich miałem ci udzielić o Moim Bożym Fiat, w celu uformowania Jego Królestwa. A teraz, gdy są czytane, Moja Miłość jest wznawiana i zwielokrotniana. Czy nie chcesz, żeby Moja Miłość była zwielokrotniona i wypłynęła na zewnątrz, przepełniając inne serca? Czy nie chcesz, żeby Moja Miłość przygotowała serca, aby mogły przysposobić się do lekcji o Mojej Woli i tym samym dały Ją poznać i pozwoliły Jej królować?”

A ja: „Moje drogie Dziecko, myślę, że wielu mówiło już o Twoim Wcieleniu.”

A Jezus: „Tak, tak, mówili, ale nie były to słowa zaczerpnięte z wybrzeża morza Mojej Miłości. Tak więc były to słowa, które nie posiadały ani czułości, ani pełni życia. Natomiast tych kilka słów, jakie powiedziałem tobie, wypowiedziałem z wnętrza życia źródła Mojej Miłości. Zawierają taką żywotność, nieodpartą siłę i czułość, że tylko umarli nie poczują litości do Mnie, małej Dzieciny, która cierpiała tyle bólu już w samym w łonie Niebieskiej Mamy.” (16 grudnia 1928)

Nowenna Bożego Narodzenia 

Nowenna Bożego NarodzeniaBoże Narodzenie przygotowane i opowiedziane przez Luizę Piccarretę” to dziewięć eksplozji Miłości Jezusa w łonie Swej Matki wyrażonych w Nowennie przygotowującej do święta Bożego Narodzenia.

Nowenna ukazuje niezgłębioną Miłość i niezgłębione cierpienia Naszego błogosławionego Pana Jezusa Chrystusa, z miłości dla nas i dla zbawienia dusz.

16 grudnia możemy rozpocząć odmawianie tej nowenny, aby towarzyszyć Jezusowi w okresie dziewięciu miesięcy, podczas których przebywał w łonie Swej Matki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.