Czym jest nowe pokolenie dzieci Światłości, dzieci powołanych do życia w Woli Bożej?

nowe pokolenie dzieci Światłości

Luiza Piccarreta „Mała Córeczka Woli Bożej” zapoczątkowuje nowe pokolenie dzieci Światłości, dzieci powołanych do życia w Woli Bożej. Bóg zaprasza nas do życia w Swojej Woli tak, jak Ojciec, Syn i Duch Święty żyją tą Swoją Odwieczną Wolą. Zaprasza nas do tego, byśmy nie tylko spełniali to, czego Bóg od nas oczekuje, ale żeby Jego Wola była naszą, aby była życiem naszego życia, i byśmy żyli i królowali wraz z Nią i w Niej.

Św. Hannibal Maria Di FranciaŚwięty Hannibal Maria Di Francia napisał w swoim pięknym świadectwie: „Nasz Pan, który z pokolenia na pokolenie, pomnaża coraz bardziej cuda Swojej Miłości, wydaje się, że w wypadku tej dziewicy, którą nazwał najmniejszą jaką znalazł na ziemi, pozbawioną wszelkiego wykształcenia, chciał uformować idealny instrument dla misji tak wzniosłej, jaka nie może być porównywalna z żadną inną, innymi słowy, misji TRIUMFU WOLI BOŻEJ we wszechświecie w potwierdzeniu tego, co powiedział w modlitwie Ojcze Nasz: FIAT VOLUNTAS TUA, SICUT IN COELO ET IN TERRA[1]

Sam Jezus powiedział do niej: „Twoja misja jest wielka, ponieważ nie mówimy tu jedynie o świętości osobistej, ale o ogarnięciu wszystkiego i wszystkich, i o przygotowaniu Królestwa Mojej Woli dla ludzkich pokoleń.

Luiza pełniła dwa „urzędy”, posiadała dwa zadania powierzone jej przez Pana:

  • Urząd  duszy ofiarnej, w którym wraz z Jezusem Odkupicielem przeżywała Mękę Pańską
  • Sekretarka i „Pierworodna córka Woli  Bożej” wraz  z  Chrystusem  Królem.

W pierwszym urzędzie, Luiza dzieli los wielu innych dusz ofiarnych (Św. Franciszek, Ojciec Pio, Teresa Neumann, Marta Robin, Maria Valtorta, Teresa Musco, Natuzza Evolo). W drugim, Luiza ma niespotykane, unikalne i niepowtarzalne zadanie: przyjąć i żyć wspaniałymi prawdami Woli Bożej, a następnie powierzyć je Kościołowi za pośrednictwem jego Kapłanów.

Luiza PiccarretaOd niej rozpoczyna się nowe „pokolenie” dzieci Światłości – mówi do niej Jezus, dzieci Woli Bożej. Ona zapoczątkowuje „łańcuch miłości”, łańcuch dusz powołanych do życia w Woli Bożej: We wszystkich świętościach byli zawsze święci, którzy jako pierwsi zapoczątkowali pewien rodzaj świętości; tak więc był święty, który zapoczątkował świętość pokuty, drugi, który zapoczątkował świętość posłuszeństwa, inny pokory, a więc tak samo z całą resztą innych świętości. A teraz chcę, abyś ty była początkiem świętości życia w Mojej Woli.” (27 listopada 1917)

Odnośnie jej misji Jezus powiedział: „Córko moja, nie martw się, nie pamiętasz, że zajmujesz dwa urzędy, jeden to ofiarny, a drugi ten większy, to życie w Mojej Woli, aby oddać Mi pełną chwałę całego Stworzenia?” (20 września 1922). 

Dlatego Jezus wezwał Luizę, aby stanęła na Czele drugiego pokolenia Dzieci Światłości”: jest ona Trębaczem – jak mówi do niej – który ma zgromadzić nowe, tak żarliwie wyczekiwane i umiłowane pokolenie. Jest „Pierworod córką, „Sekretarką i pisarzem Jezusa”, „Nauczycielem najbardziej wzniosłej nauki”, którą jest WOLA BOŻA itp. Są to tytuły, jakich Jezus używał często w odniesieniu do Luizy. Luiza jest więc Małą Córeczką Woli Bożej (Tak podpisywała swoje listy i tak zostało wygrawerowane na kamieniu nagrobnym w jej Kościele Parafialnym Santa Maria Greca w Corato).

Przybądź Wolo BożaJezus mówi do Luizy: „Widzisz więc, jak koniecznym jest, aby Moja Wola była znana we wszystkich Jej relacjach, cudach, efektach, wartości oraz to, co Ja w tej Woli uczyniłem dla stworzeń, i to, co one powinny czynić. Wiedza ta będzie potężnym magnesem, który przyciągnie stworzenia i pozwoli im otrzymać dziedzictwo Mojej Woli oraz przywołać na scenę pokolenie dzieci Światłości, dzieci Mojej Woli. Bądź czujna, córko moja, ty będziesz rzecznikiem, trębaczem, aby wezwać i zgromadzić to tak umiłowane i żarliwie wyczekiwane przeze Mnie pokolenie.” (27 października 1922)

[1]„Bądź  Wola  Twoja,  jako  w  Niebie,  tak  i  na  ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.