Dlaczego Jezus tak bardzo pragnie, aby stworzenie zaczęło żyć w Woli Bożej?

żyć w Woli Bożej

Z pism Sługi Bożej Luizy Piccarrety „Małej Córeczki Woli Bożej”:

Co oznacza „żyć w Woli Bożej”?

Jezus mówi do Luizy:„… Ach, ty nie wiesz, co to znaczy żyć w Mojej Woli! Oznacza przywrócić Mi czystą radość celu Stworzenia, Moich niewinnych rozrywek, celu, do jakiego stworzyłem człowieka, oznacza usunąć całą gorycz, jaką dała Mi przewrotna wola ludzka prawie przy narodzinach Stworzenia. Oznacza to ciągłą wymianę woli ludzkiej i Bożej, a dusza, obawiając się swojej, żyje Moją, i ta Moja napełnia ją radością, miłością i nieskończonymi dobrami. Och, jak czuję się szczęśliwy, mogąc dać tej duszy to, czego pragnę, ponieważ Moja Wola jest tak rozległa, że może pomieścić w Sobie wszystko, a więc dusza, która Ją posiada, może otrzymać wszystko. Toteż między Mną a duszą nie ma już więcej podziałów, ale stabilna jedność w działaniu, w myśleniu i w miłowaniu, ponieważ Moja Wola zastępuje ją we wszystkim. Tak więc żyjemy w doskonałej zgodzie i we wspólnocie dóbr. To było celem stworzenia człowieka, sprawić, że będzie żył jak nasz syn i dzielić z nim nasze dobra, aby on był w pełni szczęśliwy, a My żebyśmy się cieszyli jego szczęściem.

Otóż życie w Mojej Woli jest dokładnie tym – jest przywróceniem Nam celu, radości i święta Stworzenia. A ty mówisz, że miałem trzymać to objawienie, to życie w Mojej Woli w ukryciu w Moim Kościele, nie pozwalając na jego wyjście? Przewróciłbym Niebo i ziemię do góry nogami, porwałbym stworzenia nieodpartą siłą, aby dać im poznać, czym będzie spełnienie dzieła Stworzenia. Czyż nie widzisz, jak bardzo zależy Mi na tym życiu w Mojej Woli, które przykłada pieczęć na wszystkich Moich dziełach, tak aby wszystkie stały się kompletne? Może tobie wydaje się to niczym, albo że istnieją podobne rzeczy w Moim Kościele. Nie, nie, dla Mnie jednak jest ono jedyną ważną rzeczą w Moich dziełach i powinnaś je uznać jako takie, i być bardziej uważną w pełnieniu misji, której od ciebie oczekuję.” (20.02.1924)

Czym jest „życie w Woli Bożej”?

bezmiar Woli BożejOto dlaczego mówię ci tak często o życiu w Mojej Woli, którego aż po dziś dzień nikomu nie ukazałem. Znano najwyżej cień Mojej Woli, łaskę i słodycz, jaką niesie spełnianie Jej, ale wniknięcie do Jej wnętrza, ogarnięcie Jej bezmiaru, pomnożenie się ze Mną i przeniknięcie wszystkiego, nawet pozostając na ziemi, i w Niebie, i w sercach, to nie jest jeszcze znane, tak iż dla wielu wyda się to dziwnym, ale kto nie otworzy swego umysłu na światło Prawdy, nic nie zrozumie. Ale Ja powoli utoruję Sobie drogę, objawiając raz jedną prawdę tego życia w Mojej Woli, raz drugą, tak że w końcu zrozumieją.” (29.01.1919)

Co powinno czynić stworzenie z tym darem Woli Bożej?

Ukochana córko Mojej Woli, chcesz przyjść i wejść w Moją Wolę, aby zastąpić na sposób boski wiele czynów niewykonanych przez naszych braci, wiele innych czynów wykonanych po ludzku, jeszcze innych świętych, tak, ale tylko ludzkich, a nie boskich? Ja uczyniłem wszystko w porządku boskim, ale nadal jestem niezadowolony: chcę, aby stworzenie weszło w Moją Wolę i na sposób boski pocałowało Moje czyny, zastępując wszystko, tak jak Ja to uczyniłem. A zatem niech przyjdzie, niech przyjdzie. Wyglądam go i pragnę tak bardzo, że zaczynam świętować, gdy widzę, jak wkracza w to boskie środowisko i pomnażając się wraz ze Mną, pomnaża się we wszystkich oraz miłuje, wynagradza, zastępuje wszystkich i każdego na sposób boski.

Nie rozpoznaje w nim już więcej ludzkich cech, ale wszystkie Moje. Moja Miłość wznosi się i pomnaża się, zadośćuczynienia mnożą się w nieskończoność, a zastępowania stają się boskie. Co za radość! Co za święto! Sami Święci jednoczą się ze Mną i świętują, czekając z niecierpliwością, aby ich siostra zastąpiła ich własne czyny, święte w porządku ludzkim, ale nie w porządku boskim. Błagają Mnie, abym jak najszybciej wprowadził stworzenie do tego boskiego środowiska i aby wszystkie ich czyny zostały zastąpione tylko Wolą Bożą i piętnem Tego, który jest Wieczny. Ja uczyniłem to za wszystkich. Teraz chcę, abyś ty uczyniła to za wszystkich.” (13.02.1919)

One Response to Dlaczego Jezus tak bardzo pragnie, aby stworzenie zaczęło żyć w Woli Bożej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.